Blog

Przeprowadzka - lepiej samemu czy z firmą przeprowadzkową?

Planowanie przeprowadzki przypomina skomplikowany układ taneczny, gdzie każdy ruch musi być dokładnie przemyślany i wykonany z gracją. Możesz stworzyć efektowną choreografię samodzielnie, ale będzie Cię to kosztować sporo czasu, wysiłku i zaangażowania. Możesz też wynająć doświadczonego choreografa, który odwali za Ciebie czarną robotę, a Ty zbierzesz owacje na stojąco za perfekcyjnie odtańczony układ. Szczerze mówiąc, lubimy wcielać się w rolę choreografa, bo tak jak i on, znamy swoją branżę od podszewki. I choć wiemy, że samodzielna przeprowadzka jest możliwa, to znacznie łatwiej zlecić jej organizację profesjonalistom.

Kiedy przeprowadzić się samemu, a kiedy z pomocą firmy?

Przeprowadzka na własną rękę to dobre rozwiązanie, jeśli do przewiezienia masz mało rzeczy, a nowe miejsce zamieszkania znajduje się w niedalekiej odległości od obecnego – np. w obrębie tej samej dzielnicy, tego samego miasta czy gminy. Cały dobytek możesz wówczas zapakować do samochodu i wygodnie przewieźć pod nowy adres. Sytuacja komplikuje się, kiedy planujesz przeprowadzkę do innego miasta czy nawet kraju. To wymaga bezbłędnego planowania, świadomej organizacji i dostępu do większego środka transportu oraz solidnych materiałów pakowych. Sugerujemy, by skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, kiedy:

  • Masz do przewiezienia dużą ilość rzeczy, w tym meble, sprzęty AGD i RTV,
  • Masz do przewiezienia rzeczy, których transport wymaga szczególnej ostrożności np. antyki, instrumenty, wartościowe obrazy, rzeźby, modele kolekcjonerskie,
  • Twoje nowe miejsce zamieszkania znajduje się w dużej odległości od obecnego,
  • Nie masz własnego środka transportu i nie możesz liczyć na pomoc rodziny i znajomych w tym zakresie,
  • Brakuje Ci doświadczenia w organizacji przeprowadzki,
  • Brakuje Ci czasu na zaplanowanie przeprowadzki.

Przeprowadzka samemu do innego miasta lub przeprowadzka za granicę to naprawdę duże wyzwanie. Mamy tu na myśli zarówno aspekt logistyczny, jak i emocjonalny. Powszechnie uważa się, że przeprowadzka jest jednym z najbardziej stresujących doświadczeń w życiu.

Aby uniknąć niepotrzebnych obaw i uczucia przytłoczenia, skorzystaj z naszej pomocy. Firma Przewieziemy24 jest do Twojej dyspozycji. Działamy na terenie całego kraju i poza jego granicami, a sprawna organizacja przeprowadzek to nasza specjalność.

 przeprowadzka samemu czy z firmą

Zalety i wady przeprowadzki na własną rękę

Samodzielna przeprowadzka ma swoje wady i zalety, którym warto przyjrzeć się bliżej przed podjęciem ostatecznej decyzji o tym sposobie przenosin. Pierwszą, niezaprzeczalną korzyścią są oczywiście niższe koszty. Za wynajęcie firmy transportowej trzeba zapłacić, a cena tej usługi zależy między innymi od długości planowanej trasy, ilości i rodzaju ładunku oraz dodatkowych udogodnień, takich jak np. pomoc przy pakowaniu czy demontaż mebli i ich ponowne złożenie w miejscu docelowym. Kolejną zaletą przeprowadzki na własną rękę jest całkowita kontrola nad tym procesem. To Ty decydujesz o tym, kiedy i w jakiej kolejności przewieziesz poszczególne elementy swojego dobytku do nowego domu/mieszkania. Ty troszczysz się o to, by mienie nie zostało uszkodzone w czasie transportu i Ty ponosisz odpowiedzialność za ewentualne zniszczenia. Zdobywasz w ten sposób cenne doświadczenie, które pomoże Ci w organizacji kolejnej przeprowadzki.

Przejdźmy teraz do minusów samodzielnej przeprowadzki. Na pewno będzie Cię ona kosztować sporo wolnego czasu, wytężonego wysiłku fizycznego i stresu. Obciążenie emocjonalne związane z przenosinami może dotyczyć różnych kwestii – pakowania mienia, transportu czy konieczności poproszenia o pomoc osób trzecich. Paradoksalnie, wadą samodzielnej przeprowadzki mogą być także...straty finansowe. Brak doświadczenia w organizacji przenosin może skutkować nieprawidłowym zabezpieczeniem delikatnych sprzętów, drogich mebli czy dzieł sztuki. Ich uszkodzenie z kolei wymusi konieczność naprawy lub wymiany, co pociągnie za sobą dodatkowe koszty. Dlatego jeśli planujesz przeprowadzkę na własną rękę, zastanów się nad wykupieniem ubezpieczenia.
 

Przeprowadzka z firmą transportową – zalety i wady

Największą korzyścią związaną z wynajęciem profesjonalnej firmy przeprowadzkowej jest możliwość skorzystania z doświadczenia i wiedzy specjalistów w dziedzinie przeprowadzek. Fachowcy z tej branży posiadają odpowiednie umiejętności i sprzęt, które pozwalają im sprawnie i skutecznie zorganizować tego typu operacje logistyczne nie tylko na skalę krajową, ale i europejską. Zawodowcy odpowiednio zapakują i zabezpieczą wszystkie przedmioty, co minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia podczas transportu. Co więcej, firma przeprowadzkowa pomoże Ci w rozlokowaniu mebli, sprzętów i kartonów w nowym domu/mieszkaniu zgodnie z Twoimi instrukcjami.

Przeprowadzka z firmą transportową daje także poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Nie musisz martwić się o trudy związane z przenoszeniem ciężkich mebli czy pakowaniem rzeczy – to zadanie zostanie zlecone profesjonalistom, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię. Dodatkowo większość renomowanych firm przeprowadzkowych, w tym i nasza, oferuje ubezpieczenie, które daje gwarancję, że w przypadku uszkodzenia mienia lub dużego opóźnienia transportu, otrzymasz stosowne odszkodowanie. Jeśli chodzi o wady współpracy z ekspertami od przenosin, to można wymienić tu wyższy koszt przeprowadzki. Wynajęcie aut dostawczych oraz ekipy profesjonalistów wymaga odpowiednio wysokiego budżetu, na co, naturalnie, nie każdy może sobie pozwolić.

Przeprowadzka samodzielnie czy z firmą przeprowadzkową – podsumowanie

Wciąż zastanawiasz się, czy zorganizować przeprowadzkę samodzielnie, czy wynająć firmę transportową? Ostateczna decyzja powinna zależeć od Twoich indywidualnych preferencji, doświadczenia w planowaniu przenosin oraz zaangażowania, jakie jesteś w stanie włożyć w całe to przedsięwzięcie. Oczywiście nie bez znaczenia jest także budżet. Skontaktuj się z nami, a postaramy się dopasować ofertę naszej firmy przeprowadzkowej do Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Zapraszamy!