Blog

Jak przygotować się do przeprowadzki zagranicznej?

 

Szef poprosił Cię o pokierowanie oddziałem w Londynie? Znalazłaś miłość swojego życia w Paryżu? A może po prostu chcesz wyjechać z kraju i poczuć wielokulturowy klimat Berlina lub założyć własną winnicę w słonecznej Portugalii? Współczesny świat nie stawia przed nami żadnych ograniczeń. Możesz mieszkać, gdzie chcesz, a jeśli martwisz się o kwestie związane z zagraniczną przeprowadzką, to bądź spokojny - jesteśmy do Twojej dyspozycji! Pomożemy Ci zapakować wszystkie „bambetle” i dostarczymy je do każdego miejsca w Europie.

Wybór celu przeprowadzki - jak dokonać właściwego wyboru?

 

Samotna przeprowadzka do innego kraju może być szansą na poprawę jakości Twojego życia i niezapomnianym doświadczeniem. Wiele zależy oczywiście od Twoich indywidualnych motywacji oraz kierunku destynacji, jaki obierzesz. Z doświadczenia wiemy, że do opuszczenia rodzimych stron najczęściej skłania nas chęć polepszenia swojej sytuacji materialnej (emigracja zarobkowa), pogłębienia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności (zagraniczne studia i stypendia wyjazdowe), chęć pomocy innym (wyjazdy misyjne, akcje charytatywne), bądź potrzeba całkowitej zmiany otoczenia, a co za tym idzie – całego dotychczasowego życia.

 przeprowadzka zagraniczna jak zorganizować

 

 Aby swobodnie podróżować po krajach Unii Europejskiej, wystarczy dowód osobisty. Jednak większość krajów niebędących członkami Wspólnoty wymaga okazania paszportu przed przekroczeniem swoich granic. Bez tych dwóch, aktualnych dokumentów, nie będzie możliwa przeprowadzka za granicę. Formalności związanych z wyprowadzką do innego kraju jest oczywiście więcej. Sprawdź, jakie wymagania wizowe obowiązują w państwie, do którego się wybierasz i dowiedz się, jak wygląda tam polityka ubezpieczeniowa. Wiele przydatnych wskazówek znajdziesz na rządowej stronie internetowej, gdzie podawane są szczegółowe informacje dla osób podróżujących do innych krajów. Innym, równie pomocnym rozwiązaniem, jest kontakt z konsulem lub ambasadorem Polski stacjonującym w państwie, do którego planujesz przeprowadzkę. Rolą tych urzędników jest wspieranie polskich obywateli na obcym terenie. Są oni skarbnicą wiedzy o lokalnych prawach, przepisach i wymogach.

Pakowanie i transport mienia - jak zaplanować i zorganizować przeprowadzkę?

 

Zagraniczna przeprowadzka nie przyprawi Cię o ból głowy i ścisk w żołądku, jeśli zaplanujesz ją skrupulatnie i z wyprzedzeniem. Kiedy ustalisz już dokładny termin przenosin, od razu skontaktuj się z firmą przeprowadzkową, by zarezerwować dogodną dla siebie datę realizacji usług transportowych. Jeśli zwrócisz się o pomoc do nas, bezpłatnie wycenimy koszt całego przedsięwzięcia i dostarczymy Ci wytrzymałe materiały do pakowania (kartony, folię bąbelkową, pianki ochronne). Ile kosztuje przeprowadzka za granicę? Zawsze ustalamy to indywidualnie, ponieważ na cenę usług transportowych wpływa wiele różnych czynników, takich jak np. odległość miejsca docelowego, stopień skomplikowania trasy, liczba i waga przedmiotów do przewiezienia czy lokalne wymogi danego kraju dotyczące tranzytu. Jest wiele wyzwań, które stawia przed nami przeprowadzka zagraniczna.


Jak się do niej przygotować, jeżeli chodzi o pakowanie mienia? Zastosuj się do poniższych wskazówek:

  • Rozpocznij od zrobienia listy rzeczy do spakowania i oceń, które z nich są  niezbędne. Przemyśl, co warto zabrać ze sobą, a co można  sprzedać, przekazać lub pozostawić. Zorganizuj również swoje dokumenty i ważne przedmioty, takie jak akty notarialne czy akta medyczne.     
     
  • Znajdź renomowaną firmę przeprowadzkową specjalizującą się w     międzynarodowych przeprowadzkach. Wybierz najlepszych     wykonawców, porównaj opinie i poproś o oferty od kilku firm. Upewnij się, że przewoźnik posiada doświadczenie w przeprowadzkach za granicę i ma odpowiednie ubezpieczenie. My je mamy i nie wyobrażamy sobie, że ktoś może zaniedbać tak ważną kwestię.
     
  • Przygotuj odpowiednie opakowania i zabezpiecz mienie. Wybierz solidne kartony, materiały pakowe, piankę i folię bąbelkową, aby zapewnić     bezpieczeństwo przewożonych przedmiotów. Oznacz pudełka zgodnie z ich zawartością, aby ułatwić rozpakowanie w nowym miejscu.     
     
  • Zorganizuj się wcześniej, aby mieć czas na pakowanie i przygotowanie mienia. Zaczynając od mniejszych pomieszczeń, stopniowo pakuj przedmioty, aż do większych mebli i sprzętów.    
 

 Decydując się na współpracę z naszą firmą – Przewieziemy 24 – zyskujesz gwarancję najwyższej obsługi. Nasi pracownicy swobodnie komunikują się w języku angielskim, a także pomogą Ci załatwić wszystkie formalności związane z międzynarodowym tranzytem. Bierzemy na siebie przygotowanie dokumentów celnych, bo wiemy, że dla laika to tylko kolejny druczek do wypełnienia. Tak więc, jeśli czeka Cię przeprowadzka za granicę, transport zostaw nam.

Adaptacja w nowym kraju - jak przygotować się na zmiany kulturowe i językowe?

 

 Wierzymy, że nie przeprowadzasz się do innego kraju bez znajomości języka, tamtejszej kultury i wiedzy na temat życia codziennego w danym państwie. Jeśli tak jest, gratulujemy odwagi, bo do odważnych świat należy. Pamiętaj jednak, że nauka języka jest kluczowa, ponieważ bez niej nawiązywanie nowych znajomości i załatwianie codziennych spraw będzie bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Aby ułatwić sobie adaptację w innym kraju, znajdź wsparcie społeczne. Szukaj grup i organizacji skupiających obcokrajowców, którzy wzajemnie sobie pomagają. Mogą to być grupy na platformach społecznościowych, organizacje charytatywne, grupy zainteresowań czy kluby sportowe. Spotkania z innymi pomogą Ci nawiązać kontakty, zrozumieć lokalną rzeczywistość i zdobyć nowe przyjaźnie. Z grupką znajomych u boku łatwiej będzie Ci rozpocząć nowe życie na obczyźnie.